آهن‌چی > ورق > ورق سیاه

قیمت ورق سیاه

کارخانه تولیدکننده

ورق سیاه

ورق سیاه که با نام ورق گرم یا ورق نورد گرم نیز شناخته می‌شود، یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی در جهان است. این ورق از طریق فرآیند نورد گرم شمش فولادی در دمای زیاد تولید می‌شود و به دلیل سطح ناهموار و رنگ تیره‌اش به این نام معروف است. این نوع ورق مزایا و کاربردهای گوناگونی دارد. استحکام زیاد، قابلیت جوشکاری، قیمت مناسب و تنوع در ضخامت و ابعاد، از مهم‌ترین مزایای ورق سیاه هستند که باعث محبوبیت این نوع ورق شده‌اند.

مشخصات ورق سیاه

ورق سیاه ویژگی‌ها و مشخصات خاصی دارد. به‌طور کلی ضخامت ورق سیاه بین ۱.۵ تا ۱۶۰ میلی‌متر و عرض آن در دو نوع ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلی‌متر است.  وزن این محصول نیز به ضخامت، عرض و طول آن بستگی دارد.

ورق سیاه در دو نوع رول (کلاف) و شیت (فابریک) تولید می‌شود که طول ورق سیاه رول می‌تواند تا ۱۲ متر باشد، اما طول ورق سیاه شیت به‌طور سفارشی و بر اساس نیاز مشتری برش داده می‌شود. از نظر ترکیب شیمیایی نیز ورق سیاه از فولاد با درصد کربن کم حدود ۰.۰۵ تا ۰.۲۵ درصد تشکیل شده است.

انواع ورق سیاه

اگر قصد خرید ورق سیاه را دارید، باید به این نکته توجه کنید که انواع مختلفی از ورق سیاه در بازار موجود است. از مهم‌ترین انواع ورق سیاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ورق سیاه صنعتی: این نوع ورق در مصارف صنعتی مانند ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات کاربرد دارد.
  • ورق سیاه ساختمانی: این نوع ورق در ساخت اسکلت فلزی ساختمان‌ها و دیگر سازه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • ورق سیاه روغنی: این نوع ورق پس از فرآیند نورد سرد، صاف و صیقلی می‌شود و در مصارف خاص مانند ساخت بدنه خودرو به‌کار می‌رود.

کاربرد ورق سیاه

ورق سیاه به دلیل استحکام زیاد و قیمت مناسب در طیف وسیعی از صنایع استفاده می‌شود. از مهم‌ترین کاربردهای ورق سیاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنعت ساختمان: ساخت اسکلت فلزی ساختمان‌ها، تیرچه، ستون، پروفیل، میلگرد، ورق‌های عرشه فولادی و …
  • صنعت ماشینسازی: ساخت قطعات ماشین‌آلات، تجهیزات صنعتی، تانکرها و …
  • صنعت خودروسازی: ساخت بدنه خودرو، شاسی و …
  • صنعت کشتیسازی: ساخت بدنه کشتی‌ها، سکوهای نفتی و …
  • صنعت لوله و پروفیل: تولید لوله‌های فولادی، پروفیل‌های ساختمانی و …
  • صنعت کشاورزی: ساخت تجهیزات کشاورزی، ماشین‌آلات و…

قیمت ورق سیاه

اگر قصد دارید که پیش از خرید ورق سیاه، از قیمت این دسته از محصولات آگاهی داشته باشید، می‌توانید از طریق وب‌سایت آهن‌چی به این اطلاعات دست پیدا کنید. ما در وب‌سایت آهن‌چی قیمت روز ورق سیاه را به شما ارائه می‌دهیم:

ورق سیاه چیست؟

ورق سیاه که با نام ورق گرم یا ورق نورد گرم نیز شناخته می‌شود، یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی در جهان است. این ورق از طریق فرآیند نورد گرم شمش فولادی در دمای زیاد تولید می‌شود.

ورق سیاه چه کاربردهایی دارد؟

از این نوع ورق در صنعت ساختمان‌سازی، صنعت ماشین و خودروسازی، کشتی‌سازی، لوله، پروفیل و صنعت کشاورزی استفاده می‌شود.

از کجا می‌توان ورق سیاه را تهیه کرد؟

شما می‌توانید از طریق وب‌سایت آهن‌چی قیمت روز ورق سیاه را به راحتی و به‌صورت آنلاین مشاهده کنید و سپس خرید محصول مورد نظر خود را از طریق این مجموعه انجام دهید.

استعلام سریع قیمت

جهت استعلام سریع قیمت محصولات، اطلاعات خود را وارد کنید. کارشناسان مجموعه آهن‌چی در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

اشتراک گذاری