آهن‌چی > ورق > ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه

کارخانه تولیدکننده

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه نوعی ورق فولادی است که با پوششی از فلز روی تولید می‌شود تا این فلز از ورق محافظت کند. درواقع این پوشش از فلز روی، از ورق در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی، به‌ویژه در شرایط آب و هوایی نامناسب، محافظت می‌کند.

مقاومت زیاد در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی، طول عمر زیاد، استحکام مطلوب، قابلیت شکل‌پذیری، نگهداری آسان و… از مهم‌ترین مزایای ورق گالوانیزه هستند که باعث محبوبیت این دسته از محصولات شده‌اند.

مشخصات ورق گالوانیزه

به منظور بررسی مشخصات فنی ورق گالوانیزه باید به این نکته اشاره کنیم که ضخامت این ورق‌ها از ۰.۱۸ تا ۶ میلی‌متر متغیر است. ضمن این‌که این محصول به‌طور معمول با عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی‌متر تولید می‌شود. وزن ورق گالوانیزه نیز به ضخامت، عرض و طول آن بستگی دارد. شرکت‌های تولیدکننده، این ورق را به‌صورت رول یا فابریک عرضه می‌کنند. یکی از پارامترهای بسیار مهمی که برای بررسی مشخصات ورق گالوانیزه باید به آن توجه کنید، پوشش فلز روی موجود بر سطح این ورق است. میزان پوشش فلز روی برحسب گرم بر مترمربع (gsm) اندازه‌گیری می‌شود. لازم به ذکر است که ورق‌های گالوانیزه باید مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی مانند ASTM A653 و EN 10346 تولید شوند.

انواع ورق گالوانیزه

امروزه شاهد عرضه انواع مختلفی از ورق گالوانیزه در بازار هستیم. برای بررسی و معرفی انواع ورق گالوانیزه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ورق گالوانیزه گرم: این نوع ورق در فرآیندی به نام گالوانیزاسیون گرم، با عبور از حمام مذاب روی روکش می‌شود.
  • ورق گالوانیزه سرد: روکش این نوع ورق با روش‌های الکترولیتی انجام می‌گیرد.

کاربرد ورق گالوانیزه

به دلیل ویژگی‌ها و مزایایی که ورق گالوانیزه دارد، این دسته از محصولات کاربردهای مختلف و متنوعی دارند و از آنها در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. از مهم‌ترین کاربردهای ورق گالوانیزه می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

  • ساختوساز: ورق‌های گالوانیزه در ساخت سقف، سوله، ناودانی، کانال کولر، درب و پنجره و… کاربرد دارند.
  • صنعت خودرو: ورق‌های گالوانیزه در ساخت بدنه خودرو، قطعات داخلی و… استفاده می‌شوند.
  • لوله‌های آب: لوله‌های آب گالوانیزه برای انتقال آب آشامیدنی و فاضلاب به‌کار می‌روند.

علاوه بر مواردی که ذکر کردیم، ورق‌های گالوانیزه در صنایع مختلف دیگر مانند کشاورزی، مخابرات، برق و… نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت ورق گالوانیزه

برای تهیه ورق گالوانیزه لازم است تا پیش از هر چیز از قیمت این دسته از محصولات آگاهی یابید و سپس برای خرید آنها اقدام کنید. شما می‌توانید پس از مشاهده قیمت روز ورق گالوانیزه در وب‌سایت آهن‌چی، خرید خود را با ارزان‌ترین قیمت از طریق این سایت انجام دهید.

ورق گالوانیزه چیست؟

ورق گالوانیزه نوعی ورق فولادی است که با پوششی از فلز روی تولید شده است تا این فلز از ورق محافظت کند.

ورق گالوانیزه چه کاربردهایی دارد؟

از ورق‌های گالوانیزه در حوزه ساخت‌وساز برای ساخت سقف، سوله، ناودانی، کانال کولر، درب و پنجره و...؛ در صنعت خودرو برای ساخت بدنه خودرو، قطعات داخلی و همچنین در صنایع مختلفی مانند کشاورزی، مخابرات، برق و... استفاده می‌شود.

وزن ورق گالوانیزه چقدر است؟

وزن ورق گالوانیزه به ضخامت، عرض و طول آن بستگی دارد.

از کجا می‌توان ورق گالوانیزه را تهیه کرد؟

شما می‌توانید از طریق وب سایت آهن‌چی برای تهیه ورق گالوانیزه با کمترین قیمت اقدام کنید و خرید این دسته از محصولات را با قیمت ارزان و مقرون‌به‌صرفه از طریق این سایت انجام دهید.

استعلام سریع قیمت

جهت استعلام سریع قیمت محصولات، اطلاعات خود را وارد کنید. کارشناسان مجموعه آهن‌چی در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

اشتراک گذاری